אופטימיזציה לאתרים

 

אופטימיזציית אתרים הינו ענף קידום אתרים העוסק במיקסום אתרי אינטרנט מכל הבחינות כך שיקודמו בתוצאות החיפוש ויוצגו בפני מנועי החיפוש השונים כמצוינים ככל הניתן בתחומם. אופטימיזציה לאתר כחלק מעבודות קידום באינטרנט ניתן להשוות כיחסי ציבור בפני מנועי החיפוש, כך שבביצוע אופטימיזציה טובה לאתר אתה אומר לגוגל ולשאר מנועי החיפוש "האתר שלי הוא הכי רלוונטי". יועץ קידום אתרים טוב ימקסם ככל שניתן את מבנה האתר ברמת הקוד ורמת התוכן ובכך יניב תוצאות איכותיות ככל שניתן.

 

אופטימיזציה לאתרים קיימים, איפיון אתרים חדשים ומערכות אינטרנט                                         צרו קשר לפרטים


 

אופטימיזציה למנועי החיפוש

למרות שבעברית קוראים לתחום "קידום אתרים", פירוש המונח SEO (Search Engines Optimization) בתרגום חופשי הוא אופטימיזציה למנועי החיפוש. וכפירושו כן הוא, מיקסום אתר כך שיותאם ככל הניתן למנועי החיפוש.

אופטימיזציה לאתרים מתבטאת במספר אופנים ופרמטרים שונים, חלקם תלויים בתחום בו עוסק האתר ובמילות המפתח אותם מחליטים לקדם וחלקם פרמטרים כלליים שאינם תלויים במשתנים אלו או אחרים.

אופטימיזציה בלתי תלויה לאתרים

אופטימיזציה לאתרים שאינה תלויה נעשית ברובה בקוד האתר ובמבנה הכללי של דפי האתר ומבנה התוכן (לא התוכן עצמו), אופטימיזציה זו אינה תלויה בתחום בו עוסק האתר או מילות המפתח הנבחרות לקידום ועוסקת בנתונים הכלליים שצריכים להיות אופטימאליים עבור מנועי חיפוש.

אופטימיזציה למבנה אתר נעשית לא רק על ידי שימוש בשפות תכנות נכונות, תחביר וקוד אלא גם מסתמכת על ממשק משתמש תקין ואופטימאלי לגולשים באתר.

אופטימיזציה לשפות תכנות האתר

מעבר לחשיפת התוכן כלפי גוגל מנועי החיפוש כך שיוכלו להבין אותו, שימוש בשפת תכנות (לקריאה נוספת) נכונה יכול לעזור לנו להפיץ את תוכן האתר בערוצי מידע שונים באינטרנט וכך להגדיל את כמות הלקוחות הפוטנציאלים הנחשפים לאתר\חברה ולשירותים והמוצרים המוצעים באתר.

אופטימיזציה לקוד ותחביר האתר

ביצוע אופטימיזציה לקוד האתר והתחביר שלו ישפרו את מהירות עלייתו של האתר בקרב הגולשים וייתרמו עוד כמה נקודות לרלוונטיות האתר וקידומו בתוצאות החיפוש.

אופטימיזציה לאתרים קיימים, איפיון אתרים חדשים ומערכות אינטרנט                                         צרו קשר לפרטים


ממשק נוח לגולשים

מטרתם של מנועי חיפוש להציג את האתרים הרלוונטיים ביותר בפני הגולשים, רלוונטיות לא נמדדת רק בכמות התוכן אלא גם באיכותו, בצורת ההצגה של התוכן, נגישות התוכן והמידע באתר, נגישות של אלמנטים באתר והקשר בינם לבין התוכן, דהיינו אופטימיזציה של ממשק הגולש.

ככל שניווט בין דפי אתר ונגישות המידע ביניהם יותר אופטימאלי כך מנועי חיפוש מעריכים יותר את האתר, ניווט מדף תוכן בתחום מסוים לפורום באותו נושא, שאלות פופולאריות בתחום או נושאים קשורים לתחום יהוו אופטימיזציה טובה שתיתן לאתר נקודות זכות בקרב מנועי החיפוש.

אופטימיזציה תלויה לאתר

אופטימיזציה לאתר לפי מילות מפתח

מילות מפתח (לקריאה נוספת) הן הביטויים שהגולשים משתמשים בהם במנועי החיפוש כאשר הם מחפשים את המוצרים והשירותים הנמכרים באתר. כאשר מבצעים אופטימיזציה לפי מילות מפתח בעצם שמים דגש על ביטויים אלו. דגש על ביטויים אלו נעשה על ידי כתיבת תוכן וקישורים רלוונטיים באתר ומחוצה לו.

אופטימיזציה לתוכן אתר

אופטימיזציה של תוכן האתר צריכה להיות מתאימה לביטויים הנכונים אולם מעבר לכתיבת תוכן לאתר (לקריאה נוספת) ישנם אלמנטים אחרים בתוכן אליהם מתייחסים מנועי החיפוש כאשר הם מודדים את רלוונטיות התוכן לביטויי החיפוש.

אופטימיזציה לאתרים קיימים, איפיון אתרים חדשים ומערכות אינטרנט                                         צרו קשר לפרטים


  • שימוש במילות המפתח בתוך התוכן הכתוב, בדף הראשי ובדפים נוספים באתר.
  • כתיבת הביטויים בכותרות ראשיו וכותרות משנה.
  • שימוש במילים המרכיבות את הביטויים בתוך התוכן והכותרותלדוגמא: אם אני שם דגש על הביטוי "אופטימיזציה לאתרים" בדף תוכן (כמו זה), מלבד אזכור של הביטוי המלא אני אשתמש במילים המרכיבות אותו "אופטימיזציה" או "אתרים" בתוך התוכן ולאו דווקא ברצף אחד אחרי השני.
  • שימוש בביטויי משנה מוכרים ושכיחים.
  • הדגשה של הביטוי על ידי אלמנטים שונים כגון מירכאות, מלל הסבר לתמונה, קו תחתי, דגש וכדומה.

אופטימיזציה לקישורים באתר

כפי שהוסבר בממשק נוח לגולשים, אופטימיזציה לאתר מתבטאת גם בנגישות המידע, לכן קישור בין דפי המידע השונים באתר חשוב לשיפור עניין זה, אולם מעבר לנגישות המידע על ידי קישורים, השימוש בביטויים הנכונים בתור הקישורים עצמם חשוב עד מאוד. ייתרה מכך, שימוש בביטויים דומים לקישור לדפים נוספים המדברים על נושאים קרובים מעלה את רמת האופטימיזציה ועוזר לקדם את התוכן באופן טוב יותר במנועי החיפוש השונים בעיקרם גוגל.

קישורים חיצוניים לאתר אינם גם כן צריכים להכיל את הביטויים אותם אנו נרצה לקדם, כך עבודת הקידום נעשית באופן טוב יותר.

0
  מאמרים נוספים

הוספת תגובה