06.02.2013 גולשים יקרים, האתר בשלבי שדרוג, עמכם הסליחה ....
קידום אתרים | שיווק באינטרנט.

שפות תכנות ועיצוב אתרים


27.12.09
בחינת אתר דפי זהב החדש לפני החשיפה הרישמית !!

09.11.09
תוכן חדש על מבנה אתר:
- שדרוג אתרים
- אופטימיזציה לאתרים

01.11.09
מאמר חדש על כתיבת תוכן לאתרים הקנייה מעולה של כלי כתיבת תוכן לאתר תוך תשומת לב לקידום האתר ושאר הפרמטרים

26.10.09
רוצים להבין יותר?
3 מאמרים מסבירים:
מה זה קידום אתרים
מילות מפתח וביטויי חיפוש
חשיבות מבנה וקוד אתר

13.10.09
נפתח פורום קידום אתרים לכל שאלה שיש לכם תענו ע"י יועץ מומחה

12.10.09
חשוב לקרוא לפני בניית אתרים לעסקים

08.10.09
מחירים מיוחדים עבור ייעוץ לאתרי תדמית ובניית אתרים לעסקים קטנים

06.10.09
נוספו פרטים - יועץ קידום אתרים

04.10.09
בשרו שיווק, קידום אתרים, ייעוץ לעסקים וחברות.
האתר בשלבי הקמה.
לפרטים נוספים צרו קשר
גרף קידום אתרים ביחס ישיר עם שיווק באינטרנט

מחיר מיוחד לאפיון אתר תדמית לעסק
צרו קשר להצעה מיוחדת עבור אתרים לעסקים קטנים, אתרי תדמית לעסקים.


צור קשר


כפי שכבר הוסבר במאמר הקודם, ישנו מספר רב של שפות תכנות בעזרתם ניתן לבנות אתרי אינטרנט, לכל שפה תפקיד שונה בזמן בניית אתר, חלק מהשפות מקבילות ביעודם וחלק תפקידן שונה לגמרי. הרבה פעמים ניתן ליצור בעזרת שפות תכנות שונות אפקט שויזואלית ייראה זהה לחלוטין אולם מבחינת מנועי החיפוש והבוטים שלהם המשמעות תהיה שונה לחלוטין. מעבר לכך, בכל שפת תכנות ניתן הרבה פעמים להגיע לתוצאה סופית זהה בעזרת פקודות שונות, לכן גם בתוך כל שפת תכנות יש צורך להבין כיצד משפיעות פקודות שונות על קידום האתר בתוצאות חיפוש.

מאמר זה לא בא ללמד אתכם להיות מתכנתים אלא לתת לכם רקע כללי והבנה בסיסית טובה כיצד שפות תכנות שונות משפיעות על קידום האתר שלכם במנועי החיפוש. ידע זה יעזור לכם להבין יותר טוב את חשיבותו של אפיון אתר מקצועי לפני הפנייה לחברות בניית אתרים שונות או למתכנתים שייבנו לכם אתר אינטרנט

לפני תחילת קמפיין קידום? מחקר מילות מפתח ובדיקת שוק חיפושים

HTML

זוהי שפת התכנות הבסיסית בעזרתה רוב בוני האתרים חותכים ומעצבים תבניות לאתרים, מציגים מידע ונתונים באינטרנט. שימוש בשפה זו מאפשר לקשר בין שפות תכנות שונות וכך לבנות קוד המורכב מנתונים ומערכות מורכבות יותר. חשוב לציין כי שפת ה HTML אינה מאפשרת הצגה של נתונים דינאמיים, כגון שליחת מידע (לדוגמא שליחת טופס יצירת קשר).

PHP\ASP

שפות תכנות בעזרתן ניתן לבנות אתרים דינאמיים, לחלוק מידע של הגולש, עם הגולש, מידע שנלקח ממקורות אחרים (כגון מאגרי מידע או מערכות שונות) ועוד. שפות תכנות אלו מאפשרות בנייה של נוסחאות שונות ועיבוד המידע שמתקבל מהגולשים, מאתרים אחרים ולפעול על פי נוסחאות אלו.

דוגמא לשימוש בשפה דינאמית: נניח שאתם רוצים להתחבר לתיבת דואר שלכם בוואלה.

  1. על מנת להתחבר אתם צריכים להקליד את שם המשתמש והסיסמה שלכם וללחוץ "התחבר".
  2. לאחר שלחצתם "התחבר" שם המשתמש והסיסמא שכתבתם נבדקים על ידי האתר ומושווים למידע ששמור ב"מאגר המידע" של וואלה.
    על פי תוצאות הבדיקה מופעל תנאי שמחליט אם לתת לכם גישה לדואר או לא.
    - "אם הסיסמה והמשתמש נכונים, אז כנס לתיבת דואר"
    - "אם הסיסמה או המשתמש לא נכונים, אז תחזיר תשובה:שם משתמש או סיסמה לא נכונים"

ג'אווה סקריפט (JS-Java Script)

זוהי שפה שהפקודות שלה משפיעות על המחשב שלכם ועל הדפדפן (אקספלורר) בו אתם משתמשים. למתכנתים קל לבנות עם ג'אווה סקריפט תפריטים נפתחים, אלבומי תמונות וקישורים אולם מנועי החיפוש השונים מתקשים להבין את השפה מכיוון שנועדה לתקשר עם המחשב והדפדפן של הגולש ולא עם שרתי אינטרנט. מה שפוגע בקידום האתר בתוצאות החיפוש.

דוגמא לפקודה בJS: כשאתם לוחצים על קישור ונפתח לכם דף אינטרנט חדש רק קטן יותר, פקודת JS היא זו שאומרת לדפדפן (שנמצא אצלכם על המחשב, ולא באינטרנט) להיפתח בגובה וברוחב מסוימים.

CSS (Cascade Style Sheets)

ה CSS נכתב על ידי W3C, ארגון המאגד תחתיו סטנדרטים של שפות תכנות. דף הCSS מתקשר עם פקודות HTML ומכיל בתוכו מאפייני עיצוב, לדוגמא גודל פונט (אותיות) כללי של התוכן בדף, איזה צבע יהיה לקישורים באתר וכדומה. מטרת דפי הCSS היא לרכז ככל האפשר את מאפייני העיצוב וכך בעצם להקל על כובד דפי האתר. ככל שמאפייני עיצוב רבים יותר יהיו מרוכזים בCSS כך דפי האתר יעלו יותר מהר וחווית הגלישה באתר תשתפר.

הCSS משמעותי ביותר בזמן בנייה ועיצוב האתר, לצערי זהו עוד אחד מהפרמטרים עליהם לא שמים דגש מתכנתים וחברות בניית אתרים, בזמן כתיבת הקוד לאתר.

XML\XHTML

אלו הם שפות משלימות לשפת הHTML, שעוזרות להעביר מידע בין מחשבים אחרים ומערכות שונות באינטרנט.

אתר שיהיה בנוי בXHTML או עם XML יוכל לדוגמא לשתף מידע עם מכשירים סלולאריים, תוכנות שונות ואתרים אחרים. הרבה אתרים המשתפים פעולה ביניהם מציגים מידע של אתר אחד באתר השני תוך שימוש בשפות תכנות אלו כדי לקבל את המידע ולהבין אותו ביתר קלות.

פלאש (Flash)

זו תוכנת עיצוב המאפשרת לבנות אתרי אינטרנט, סרטונים וליצור אלמנטים מעוצבים שונים. אלמנט הפלאש שאנו נתקלים בו בתדירות הכי גבוה זה באנרים המופיעים כמעט בכל אתר אינטרנט בו אנו מבקרים. יתרונות הפלאש ברורים שכן אפשרויות העיצוב והמשחק בו הם כמעט אינסופיים. יחד עם זאת החיסרון הגדול ביותר של פלאש הוא שמנועי חיפוש מתקשים וכמעט לא מסוגלים בכלל לקרוא אותו, הפלאש כל כך בעייתי שעד לפני מספר חודשים קישורים פשוטים שהיו בבאנרים לא היו נקראים כלל על ידי מנועי חיפוש, זאת אומרת שהדפים אליהם הייתם מגיעים לאחר לחיצה על באנר לא היו קיימים מבחינת גוגל ומנועי החיפוש.

בעיה יותר רצינית היא בניית אתר שלם בפלאש, אתרי פלאש הם בדרך כלל אלו שעושים עלינו את הרושם הכי טוב מעצם העובדה שבנו אותם עם תוכנת עיצוב ולא בשפת תכנות רגילה, התנועה החלקה והאלמנטים בהם משתמשים באתרים אלו יוצרים רושם טוב, אך הבעיה של אתרים אלו שהתוכן הקיים בהם לא נקרא כלל על ידי מנועי חיפוש, מדוע? מכיוון שתוכנת פלאש בונה את האתר כאילו יצרתם סרט המורכב ממספר סצנות, ומנועי חיפוש מסוגלים להבין את התוכן הקיים בתמונה מתוך סרט.

לראש הדף

בשרו- ייעוץ קידום אתרים, יועץ קידום אתרים לעסקים וחברות, הדרכות קידום אתרים ושיווק באינטרנט.
08-940-42-41, 050-73-70-700. ירושלים 26, נס ציונה